Asset Publisher Asset Publisher

Nabór na staż 2018/19

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach informuje o rozpoczęciu naboru na staż absolwencki na rok 2018/19.

Rostrzygnięcie konkursów

W dniu 21.06.2018 r Koło Towarzystwa Przyjaciół Lasu „Dolina Małej Panwi” i Nadleśnictwo Zawadzkie podsumowały konkursy ogłoszone na początku roku szkolnego, w których mogli wziąć uczniowie ze wszystkich placówek oświatowych i osoby dorosłe.

W konkursie fotograficznym, którego tematem były „Zjawiska atmosferyczne i pory roku” nagrody otrzymali:

W kategorii Szkoły Podstawowe
I miejsce – Magdalena Springer „Schody do nieba” – PSP Staniszcze Małe –Spórok

II miejsce- Anna Koj – „Płonące niebo” - PSP Staniszcze Małe –Spórok

III miejsce- Anna Macioł -   „Idzie burza”- PSP Staniszcze Małe –Spórok

III miejsce – Patryk Petznik- „Wczesny wiosenny poranek” - PSP Staniszcze Małe –Spórok

Wyróżnienie – Wiktoria Kaczmarczyk „Zachód słońca”- PSP Staniszcze Małe –Spórok

W kategorii Gimnazja

I miejsce – nie przyznano

II miejsce – uczeń PG w Jemielnicy „Tryptyk Światłem malowane- pory dnia w Dolinie Małej Panwi”-

III miejsce- Klaudia Zaręba- „Wejście do tajemniczego ogrodu” – PG Zawadzkie

III miejsce- Nicole Pinkawa – „Poranny płacz nieba” – PG Zawadzkie

Wyróżnienie-Dawid Ginko- PG Zawadzkie oraz uczeń PG Jemielnica

W konkursie plastyczno-literackim nagrody wręczono w następujących kategoriach:

Kategoria prace zbiorowe/klasy – dwie nagrody I miejsce –Klasa 1a wychowawca Grażyna Winkler oraz Klasa 2a – wychowawca Grażyna Machelska z PSP w Zawadzkiem

Kategoria prace grupowe:

I miejsce- Szymon Kurda, Bartosz Bednarek, Dariusz Twardokęs – NSP Bzinica Stara

II miejsce- Fabian Wyrwich, Karol Lewandowski, Dawid Sankowski – PSP Kielcza

III miejsce- Amelia Panchyrz, Martyna Szaton, Paulina Kściuk, Kathleen Blumer – PSP Kielcza

Kategoria prace indywidualne:

I miejsce- Wiktoria Dyrduła – PSP Kielcza

II miejsce- Szymon Kurda – NSP Bzinica Stara

III miejsce- Anna Kulik – PSP Kielcza

Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Podczas spotkania podsumowano również projekt edukacyjny „Mały Przyjaciel Przyrody” , którego pomysłodawcą jest pani Grażyna Machelska, nauczyciel z PSP w Zawadzkiem. W projekcie który trwał od września ubiegłego roku brała udział klasa 2a .


Przegląd Piosenki Leśno-Przyrodniczej 2018

5 czerwca odbyła się kolejna edycja Przeglądu Piosenki Leśno-Przyrodniczej. Zapoczątkowany osiem lat temu konkurs cieszy się niesłabnącą popularnością wśród dzieci i młodzieży szkół z terenu administracyjnego Nadleśnictwa Zawadzkie. Rangę Przeglądu doceniają również goście zaproszeni przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Zawadzkie Grzegorza Furmańskiego. W tym roku nie zabrakło Wicestarosty Strzeleckiego Janusza Żyłki, Radnego Sejmiku Województwa Opolskiego Zdzisława Siewiery, Burmistrza Zawadzkiego Mariusza Stachowskiego, Wójta Jemielnicy Marcina Wycisło, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zawadzkiem Stanisława Kiełka, Przewodniczącego Rady Gminy Jemielnica Antoniego Drzyzgi, Dyrektorów Szkół i przedstawicieli lokalnych stowarzyszeń i organizacji.

Przegląd ma na celu zainteresowanie lasem poprzez repertuar utworów muzycznych o tematyce leśno- przyrodniczej, kształtowanie postaw w duchu poszanowania przyrody, poszerzanie wiedzy ekologicznej i rozwój  myślenia twórczego u dzieci i młodzieży. Integruje uczestników w różnym wieku i z różnych środowisk , jak również buduje doświadczenia w występach scenicznych.

 

W tym roku, na deskach  Letniej Leśnej Izby Edukacyjno-Turystycznej w leśnictwie Dębie zaprezentowało się 130 uczestników z 10 placówek oświatowych położonych na terenie administracyjnym Nadleśnictwa Zawadzkie. Jury, w składzie którego zasiedli: Janusz Żyłka, Wicestarosta Strzelecki, Justyna Gireń, animatorka w Zespole Szkół Specjalnych w Zawadzkiem i Stanisław Kiełek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Zawadzkiem, oceniało uczestników w czterech kategoriach.

Zwycięzcami zostali:

  • W kategorii uczniów szkół specjalnych: Zespół Szkół Specjalnych w Zawadzkiem
  • W kategorii uczniów szkół podstawowych klas I-III: solistka Maja Siłka z PSP w Piotrówce oraz zespół z PSP w Piotrówce
  • W kategorii uczniów szkół podstawowych klas IV-VII: solistka Emilia Brodziak z PSP w Krupskim Młynie oraz zespół z PSP w Pludrach
  • W kategorii uczniów szkół gimnazjalnych: duet Emilia Iskra i Michał Krawiec oraz zespół z PG w Jemielnicy

Nagrodami głównymi w każdej kategorii były statuetki Złotej Wilgi, wyrzeźbione przez Arkadiusza Mańczyka, uzdolnionego pracownika Nadleśnictwa Zawadzkie.

Podczas zmagań panowała wspaniała atmosfera zdrowej rywalizacji na świeżym powietrzu, a emocje uczestników sięgały zenitu nie tylko za sprawą słonecznej pogody.


Konferencja "Zagrożenia środowiska leśnego"

17 maja b.r. w Letniej Leśnej Izbie Edukacyjno-Turystycznej w leśnictwie Dębie odbyła się Konferencja zorganizowana przez Nadleśnictwo Zawadzkie i Koło Towarzystwa Przyjaciół Lasu „Dolina Małej Panwi” pod nazwą „Zagrożenia abiotyczne, biotyczne i antropogeniczne środowiska leśnego”.

Tematyka zainteresowała licznie zgromadzonych gości, wśród których byli przedstawiciele samorządów: Janusz Żyłka, Wicestarosta Strzelecki, Mariusz Stachowski, Burmistrz Zawadzkiego, Marcin Wycisło, Wójt Jemielnicy, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej i Policji, lokalnych organizacji i stowarzyszeń, członkowie Koła TPL i leśnicy.

Prezentacje multimedialne związane z tematyką Konferencji przedstawili: Grzegorz Furmański, Nadleśniczy Nadleśnictwa Zawadzkie, Zdzisław Siewiera, Radny Sejmiku Województwa Opolskiego, Agnieszka Jamrozik, pracownik nadleśnictwa oraz Edward Dziedzic , członek zarządu Koła TPL.


Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2018

11 maja b.r. w ramach ogólnopolskiej Akcji „Dni Otwarte Funduszy Europejskich” odbył się rajd rowerowy którego celem był zbiornik wodny w leśnictwie Dębie. Leśny zbiornik o charakterze retencyjnym został wybudowany przez Nadleśnictwo Zawadzkie przy pomocy środków unijnych. Podczas wycieczki przeprowadzono również konkurs wiedzy o Unii Europejskiej z nagrodami.

Organizatorem wydarzenia było Nadleśnictwo Zawadzkie i Koło Towarzystwa Przyjaciół Lasu Dolina Małej Panwi w Zawadzkiem.

W rajdzie wzięło udział ok. 60 uczestników: uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzkiem i Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Kielczy z opiekunami oraz członków Koła TPL i oddziału PTTK w Zawadzkiem.


Dzień Ziemi w Sztolni Luiza

22 kwietnia b.r. Nadlesnictwo Zawadzkie brało udział w obchodach Dnia Ziemi na terenie Sztolni Luiza w Zabrzu. Na licznie odwiedzających wytawę terenową kopalni czekali leśnicy na stoisku edukacyjnym z konkursami, zabawami i innymi atrakcjami w postaci sadzonek drzew i krzewów leśnych.

Szacowanie szkód w uprawach rolnych


Wystawa Twórczości Arkadiusza Mańczyka

22 marca w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie otwarto wystawę prac Arkadiusza Mańczyka, leśnika pracującego w Nadleśnictwie Zawadzkie "Ptaki Naszych Lasów".

Stylowe wnętrza w Zamkowej Oficynie wypełniły się obrazami olejnymi, akwarelami oraz rzeźbami. Inspiracją dla artysty jest las, jego piękno, bogactwo i różnorodność. Zainteresowanie zwiedzających wystawę wzbudziły rzeźby ptaków, wykonane w masie plastycznej w ich naturalnych rozmiarach,  z zachowaniem wszystkich najdrobniejszych szczegółów.

Arkadiusz Mańczyk jest artystą – samoukiem. W 2012 roku uzyskał tytuł Twórcy Ludowego. Do jego największych osiągnięć artystycznych zaliczyć można:

  • Ogólnopolski  Przegląd Twórczości Amatorskiej Leśników OPTAL 2006 - I nagroda w kategorii rzeźba za pracę  „W puszczy” oraz wyróżnienie w kategorii malarstwo za pracę „Wicher w brzezinie” oraz „Początek jesieni”.
  • OPTAL 2009 – III nagroda w kategorii malarstwo za pracę „Na grobli”
  • OPTAL 2012 – III nagroda w kategorii rzeźba za tryptyk „W puszczy” oraz wyróżnienie w kategorii malarstwo
  • OPTAL 2015 – wyróżnienie w kategorii rzeźba za pracę „Drzewo życia”

 

Kolekcja, zaprezentowana w Gołuchowie to efekt trzech lat pracy leśnika. Część modeli, głównie ptaków, wykorzystywanych jest podczas zajęć edukacyjnych prowadzonych przez pracowników nadleśnictwa. Arek jest również autorem statuetek Złotej Wilgi – nagrody głównej w Przeglądzie Piosenki Leśno-Przyrodniczej, organizowanym corocznie w czerwcu przez Nadleśnictwo Zawadzkie.

Wystawę „Ptaki naszych lasów w twórczości Arkadiusza Mańczyka”  można oglądać do 10 czerwca w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie.

W imieniu autora serdecznie zapraszamy.


Konkurs Las w Poezji 2018

W dniu 13.02.2018r w Kinoteatrze w Zawadzkiem odbył się X Rejonowy Konkurs Recytatorski „Las w poezji”. Organizatorami konkursu byli PSP w Zawadzkiem, Towarzystwo Przyjaciół Lasu „Dolina Małej Panwi” w Zawadzkiem i Nadleśnictwo Zawadzkie, a pod względem technicznym wspomagał GOSiT w Zawadzkiem.

Do konkursu zgłosiło się 78  uczestników z 16 placówek oświatowych: PP Nr2  w Zawadzkiem, PP Nr3 w Zawadzkiem, PP w Kielczy i PP w Żędowicach, PSP Nr1 w Kolonowskiem,  PSP Staniszcze Małe-Spórok, PSP Staniszcze Wielkie- Kolonowskie 3, NSP w Bzinicy Starej, PSP Piotrówka, PSP Zawadzkie, PSP w Żędowicach (SP i Gimnazjum), PSP w Kielczy, SP Nr1 w Krupskim Młynie,  PG Nr1 w Zawadzkiem, PG w Kolonowskiem,  ZSP w Zawadzkiem. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz wiekszym zainteresowaniem i popularnością. 

Główne cele konkursu to: rozpowszechnianie wiedzy przyrodniczo-ekologicznej, kształtowanie zainteresowań uczniów, stworzenie uczniom możliwości prezentacji umiejętności recytacji na podstawie znanych utworów literackich oraz utworów własnego autorstwa, nauka zdrowej rywalizacji, rozbudzanie wrażliwości na piękno otaczającej przyrody.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonali Dyrektor PSP Beata Brzezińska, Prezes TPL Maria Andrzejewska i  Nadleśniczy  Nadleśnictwa Zawadzkie Grzegorz Furmański.  

 Uczestnicy wystąpili w czterech kategoriach : I kat. - przedszkola, II kat. -  kl.1-3 szkoły podstawowej, III kat. - kl.4-7 szkoły podstawowej i  IV kat. - szkoły  ponadpodstawowe. Jury 7-osobowe ( przedstawiciele: Nadleśnictwa Zawadzkie, TPL „Dolina Małej Panwi”, GOSiT w Zawadzkiem, Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej z PSP Zawadzkie, p. J. Mirowski autor fraszek, nauczyciele poloniści ) oceniało recytacje uczestników, biorąc pod uwagę  następujące kryteria: wybór utworu literackiego zgodnie z tematyką i celami konkursu, dykcja i intonacja, opanowanie tekstu na pamięć i interpretację, dobór środków przekazu artystycznego, ogólne wrażenie artystyczne. Poziom wykonania utworów był bardzo wysoki. Młodzi artyści sięgali  zarówno po utwory znanych autorów opisujących piękno otaczającej nas przyrody, byli też tacy,  którzy prezentowali własną twórczość poetycką. Niektórzy występowali w pięknych strojach, wykorzystując „leśne” rekwizyty i podkład muzyczny. Wyniki  X Rejonowego Konkursu Recytatorskiego „Las w poezji”  przedstawiają się następująco:

 

Kategoria I – Przedszkola

I miejsce - Hanna  Małecka z Publicznego Przedszkola  w Kielczy

II miejsce – Martyna Brol z Publicznego Przedszkola  w Żędowicach

III miejsce – Maja Siemiątkowska z PP z Oddz. Żłobkowym w Zawadzkiem

Wyróżnienia: Anna Nawrot  z PP z Oddz. Integracyjnym w Zawadzkiem

                   i Oliwia Obcina z Publicznego Przedszkola  w Żędowicach

Kategoria II – Szkoły podstawowe kl. I- III

I miejsce –  Paulina Kłoptocz  z kl.1  PSP w Zawadzkiem

II miejsce  - Martyna Skorzycka  z kl. 1 z PSP w Zawadzkiem

III miejsce – Dominik  Kola z  kl.3 PSP w Piotrówce

Wyróżnienia: Magdalena Kopyto z kl.3 NSP w Bzinicy Starej

               i Mateusz Pietruszka  z kl.1 PSP Staniszcze Wielkie –Kolonowskie 3

Kategoria III – Szkoły podstawowe kl. IV- VII

I miejsce – Natalia Stranc  z kl.5 PSP w Zawadzkiem

II miejsce – Hanna Elektorowicz  z kl.6 PSP w Zawadzkiem

III miejsce – Lena Pazdyga z  kl.5 z SP Nr 1w Krupskim Młynie

Wyróżnienia: Romana Lorek z kl.6 PSP Nr 1 w Kolonowskiem

                      i Emilia Klonz  z kl.6 PSP w Zawadzkiem

Kategoria IV – Szkoły ponadpodstawowe

I miejsce – Adam Koźlik  z kl.3 gimnazjum PSP w Żędowicach

II miejsce – Dominik Żyłka  z kl.2 gimnazjum PG nr1w Zawadzkiem

III miejsce – Patryk Wiertel z  kl. 2 gimnazjum PG nr1w Zawadzkiem

Wyróżnienia: Marta Konieczko z kl.2 gimnazjum PG w Kolonowskiem

                      i Mikołaj Pamuła z kl. 2 gimnazjum PG nr1w Zawadzkiem

 

Nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych oraz upominki dla uczestników ufundowali: Nadleśnictwo Zawadzkie, Rada Rodziców PSP Zawadzkie, TPL „Dolina Małej Panwi”.

Była to kolejna wspaniała impreza z zakresu edukacji leśno-przyrodniczej i polonistycznej, jednocześnie integrująca dzieci, młodzież,  nauczycieli  szkół różnego szczebla i przedszkoli z terenu administracyjnego Nadleśnictwa Zawadzkie. Sala widowiskowa kinoteatru pełna widzów.  Konkurs wzbogaciła prezentacja multimedialna o tematyce przyrodniczej i filmiki prezentujące popisy uczestników konkursów z wcześniejszych lat przygotowane przez p. Jolantę Zajączkowską nauczycielkę przyrody z PSP Zawadzkie,  natomiast czas oczekiwania na wyniki  wypełniły występy uczniów z PSP Zawadzkie pod kierunkiem Małgorzaty Rabickiej. Duże podziękowania należą się  zaangażowanej grupie nauczycieli z PSP w Zawadzkiem, Zarządowi TPL, pracownikom Nadleśnictwa, opiekunom grup i wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie i organizację konkursu


Zima w lesie

Ferie zimowe w województwie opolskim dobiegły końca. Miło nam, że wypoczywający uczniowie spędzili część wolnego czasu w lesie.

W poniedziałek, 15 stycznia odbył się rajd pieszy uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Zawadzkiem i Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Kielczy, po terenie leśnictwa Rytwiny połączony z "leśnymi podchodami".

Na zakończenie ferii, 25 stycznia, współnie z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Turystyki w Zawadzkiem zorganizowaliśmy wycieczke, podczas której można było poznać historię Zameczku Myśliwskiego "Malepartus", zobaczyć harce koników polskich, poszukać tropów leśnych zwierząt i pobawić się na świeżym powietrzu.

A na zakończenie każdej imprezy oczywiście posilić się przy ognisku.


Rajd Szlakami Leśniczówek

Towarzystwo Przyjaciół Lasu „Dolina Małej Panwi” w Zawadzkiem i Nadleśnictwo Zawadzkie zorganizowali kolejny VI Rajd Szlakiem Leśniczówek Nadleśnictwa.

W tym roku celem Rajdu była Leśniczówka „Mosty”. Rajd rowerowy odbył się w sobotę 18.11.2017 r .

Rajd miał na celu: rozwijanie i propagowanie inicjatyw i działań na rzecz szerzenia wiedzy o lesie, jego walorach użytkowych, ekologicznych i społecznych,  poznanie historii i dziejów współczesnych Leśniczówki „Mosty” w Żędowicach, promowanie polskich lasów i osiągnięć polskiego leśnictwa, rozwijanie turystyki leśnej i popularyzacja turystyki rowerowej, odkrywanie walorów jesieni w lasach Doliny Małej Panwi.

W rajdzie uczestniczyło ponad 30 osób: członkowie TPL, członkowie PTTK,  pracownicy Nadleśnictwa, miłośnicy turystyki leśnej, dzieci z PSP Zawadzkie.

Rajd rozpoczął się zbiórką uczestników przy Kinoteatrze w Zawadzkiem . Powitania i prezentacji programu rajdu dokonali Maria Andrzejewska – Prezes Koła TPL i Agnieszka Jamrozik – specjalista ds. edukacji i turystyki w Nadleśnictwie Zawadzkie. Następnie wszyscy wyruszyli w trasę, która wiodła ścieżkami rowerowymi przez ciekawe miejsce -użytek ekologiczny „Koloteich”. W tym dniu dopisała piękna, słoneczna  pogoda. Uczestnicy rajdu na trasie przejazdu podziwiali zawadczańskie lasy jesienią. Wysłuchali ciekawostek o użytku ekologicznym „Koło” zaprezentowanym  przez p. Agnieszkę Jamrozik i p. Zdzisława Siewierę.

Koło - jeziorko, staw, dziś już prawie mokradło w lesie na prawo od Świbskiej Drogi. Określenie to nie ma w sobie nic tajemniczego - oznacza miejsce okrągłe, krąg. Nazwa użyta na pewnej niemieckiej mapie Kolloch Teich wydaje się przekręceniem gwarowej wersji Koła - Koloteich. Z jeziorem tym wiąże się najbardziej chyba znana żędowicka legenda, wg której miała w tym miejscu istnieć kiedyś osada która zapadła się pod ziemię a na jej miejscu powstało jezioro. Według legendy do dziś o połnocy można w tym miejscu usłyszeć bicie dzwonu z tejże osady. Przyczyną tej katastrofy miało być przekleństwo rzucone przez strudzonego wędrowca, któremu mieszkańcy odmówili gościny, Jak się okazuje legenda ma swoje prawdziwe korzenie gdyż przed wojną archeolodzy niemieccy odkryli tu niewątpliwe ślady wczesnośredniowiecznej osady. Jeszcze w latach siedemdziesiątych wprawne oko mogło rozpoznać zarysy tych wykopalisk (inf. ustna J Szulc).

Na mecie - miejscu biwakowania niedaleko leśniczówki Mosty, czekało ognisko i poczęstunek turystyczny przygotowany przez pracowników Nadleśnictwa. Uczestnicy przy gorącej herbatce wymieniali się wiedzą o historii terenów znajdujących się w zasięgu Leśnictwa Mosty.



Święto Drzewa 2017

Hasłem tegorocznej edycji Święta Drzewa zorganizowanej przez Klub Gaja jest „Drzewo-Przyjaciel”. Podczas uroczystej inauguracji święta w Bibliotece Narodowej w Warszawie, dnia  10 października b.r.,  zostały wręczone nagrody „Czarodziejskiego Drzewa”. Jedna ze statuetek powędrowała do Nadleśnictwa Zawadzkie, które w akcji uczestniczy od 10 lat, włączając do sadzenia drzew placówki oświatowe, samorządy i organizacje działające na swoim terenie administracyjnym.


Lokalna odsłona „Święta Drzewa” w Nadleśnictwie Zawadzkie miała miejsce dwa dni później, 12 października. Nadleśniczy Grzegorz Furmański witając przybyłych do Letniej Leśnej Izby Edukacyjno-Turystycznej w leśnictwie Dębie, opowiedział o niezliczonych korzyściach jakie dają nam drzewa i zachęcił wszystkich do podejmowania lokalnych działań na rzecz ich sadzenia i ochrony. Drzewa pełnią ważną funkcję przyrodniczą, ale wpływają także pozytywnie na nasze zdrowie, zmniejszają zanieczyszczenie powietrza, łagodzą skutki wysokich temperatur, wytwarzają korzystny mikroklimat, mają duże znaczenie społeczne i gospodarcze.

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała uczestnikom „Święta Drzewa” którzy na terenie Parku im. Zasłużonych Leśników Nadleśnictwa Zawadzkie sadzili kaliny koralowe. Dzieci i młodzież z 13 szkół, niepełnosprawnych wychowanków Domu Pomocy Społecznej w Zawadzkiem wspierali samorządowcy  z  Radnym Sejmiku Województwa Opolskiego Zdzisławem Siewierą, Burmistrzem Zawadzkiego Mariuszem Stachowskim i Wójtem Gminy Jemielnica Marcinem Wycisło.


5 Cross Doliny Małej Panwi "W pogoni za bobrem"

W sobotę, 30 września 2017 r. odbyła się jubileuszowa, piąta edycja Crossu Doliny Małej Panwi „ W pogoni za bobrem” organizowana przez Koło  Towarzystwa Przyjaciół Lasu w Zawadzkiem oraz Nadleśnictwo Zawadzkie. Dopisała przepiękna pogoda a ciepłe słońce podgrzewało atmosferę na starcie przy Letniej Leśnej Izbie Edukacyjnej wśród blisko 200 zawodników, którzy rywalizowali  na dystansach ok. 7 km i ok. 12,5 km.
Jak co roku dla uczestników przygotowano dwie, urozmaicone trasy poprowadzone urokliwymi ścieżkami wzdłuż rzeki Mała Panew. Na dystansie 7km najszybsza była Izabela Maj – Dziubańska,  drugie miejsce zdobyła  Elżbieta Tokarska , trzecie Irena Mazur. Wśród mężczyzn  na metę pierwszy wbiegł  Marek Kapela , drugi Grzegorz Grzywna  a trzeci Michał Paszkiewicz . Na dystansie 12,5 km zwyciężyła  Dominika Witkiewicz  przed  Agnieszką Czyżewską ( II miejsce) i  Natalia Broj ( III miejsce).
W kategorii mężczyzn  triumfował Daniel Kokot , drugi był Krzysztof Pachuta a trzeci Marcin Bok.  Na mecie na każdego zawodnika czekał medal.

Rangę imprezy docenili goście, którzy przybyli na zaproszenie Marii Andrzejewskiej - Prezes Koła Towarzystwa Przyjaciół Lasu i Grzegorza Furmańskiego – Nadleśniczego Nadleśnictwa Zawadzkie : Roman Kolek- Wicemarszałek Województwa Opolskiego, Zdzisław Siewiera – Radny Sejmiku Województwa Opolskiego, Janusz Żyłka – Wicestarosta Strzelecki,  Mariusz Stachowski – Burmistrz Zawadzkiego, Stanisław Kiełek – Przewodniczący Rady Miejskiej w Zawadzkiem.

Cross „W pogoni za bobrem” to również fantastyczna zabawa dla całej rodziny. Przed rozpoczęciem biegu głównego swoje „pięć minut” miały również dzieciaki, które mogły spróbować swoich sił w dystansach 100 i 200 m. Po biegu na świeżym powietrzu wyjątkowo smakowało ciasto z kawą i gorące kiełbaski z ogniska. Na zakończenie imprezy odbyło się losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów: między innymi tabletu, akcesoriów sportowych i biegowych.

Imprezę wsparli: Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich, Urząd Miejski w Zawadzkiem, Urząd Miejski w Kolonowskiem, NSZZ Solidarność Region Śląska Opolskiego, Firma Energosilesia, NITROERG SA oraz Bank Spółdzielczy w Zawadzkiem. Wszystkim sponsorom gorąco dziękujemy!


Zakup pozwoleń na połów ryb

Nadleśnictwo Zawadzkie informuje, iż od dnia 04.10.2017 r. pozolenia na połów ryb będą sprzedawane wyłącznie w biurze Nadleśnictwa w Zawadzkiem, ul. Opolska 21 B.

Konkurs "Przyroda Ojczysta 2017"

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Katowicach informuje o trwającym konkursie "Przyroda Ojczysta 2017". 

Szczegóły do pobrania.


Pielgrzymka leśników na Jasną Górę

16 września odbędzie się pielgrzymka leśników na Jasną Górę

V Cross Doliny Małej Panwi

Już po raz piąty, 30 września b.r. Nadleśnictwo Zawadzkie wspólnie z Kołem Towarzystwa Przyjaciół Lasu „Dolina Małej Panwi” organizuje Cross „ W Pogoni za Bobrem”.

Impreza ta, to sposób na połączenie promocji zdrowego trybu życia oraz walorów przyrodniczych pięknych lasów na Małą Panwią z elementami edukacji leśnej. W tym roku dla uczestników przygotowano dwie urozmaicone trasy o długości około 12,5km lub około 7km poprowadzone urokliwymi ścieżkami wzdłuż doliny rzeki Mała Panew. Start i meta znajdują się w środku lasu przy zabytkowej stodole zaadaptowanej na Letnią Leśną Izbę Edukacyjno-Turystyczną w Leśnictwie Dębie. 

 Jednak Cross Doliny Małej Panwi to nie tylko bieganie w pięknych okolicznościach przyrody, to także wspaniała atmosfera rodzinnego pikniku, podczas którego nie zabraknie atrakcji także dla osób towarzyszących biegaczom i ich pociech – w  programie m. in. biegi dla dzieci, zabawy i losowanie atrakcyjnych nagród.

Zgłoszenia do udziału w biegu przyjmowane są za pośrednictwem formularza umieszczonego na stronie internetowej http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy/378/v-cross-doliny-malej-panwi-w-pogoni-za-bobrem.html


Pikinik Leśno-Łowiecki "Cietrzewisko"

Nadleśnictwo Zawadzkie zaprasza na Piknik Leśno-Łowiecki "Cietrzewisko"w Koszęcinie.


Nabór na staż absolwencki 2017/2018