Lista aktualności Lista aktualności

Konkurs Las w Poezji 2022

W czwartek 27. października 2022r., po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, odbył się XIII Konkurs Recytatorski "Las w poezji". Organizatorami przedsięwzięcia było Koło Towarzystwa Przyjaciół Lasu „Dolina Małej Panwi” w Zawadzkiem, Nadleśnictwo Zawadzkie i Publiczna Szkoła Podstawowa w Zawadzkiem.

 

Do prezentacji wierszy przystąpiło 72 uczestników w trzech kategoriach wiekowych, reprezentujących placówki oświatowe z terenu administracyjnego Nadleśnictwa Zawadzkie.

Głównymi celami konkursu było rozbudzanie wrażliwości na piękno otaczającej przyrody, rozpowszechnianie wiedzy przyrodniczo-ekologicznej, kształtowanie zainteresowań uczniów oraz stworzenie młodym artystom możliwości prezentacji na podstawie znanych utworów literackich. Uczestników, podzielonych na cztery kategorie wiekowe oceniało jury, w składzie którego zasiedli nauczyciele poloniści, przedstawiciele Rady Rodziców, Nadleśnictwa Zawadzkie oraz Koła TPL, biorąc pod uwagę między innymi opanowanie tekstu na pamięć, dykcję, intonację i dobór środków przekazu artystycznego. Uczniowie prezentowali się na scenie wykorzystując liczne rekwizyty i przepiękne przebrania.

 

Poniżej prezentujemy zwycięzców w następujących kategoriach wiekowych:

 

Kategoria - dzieci przedszkolne:

 • I miejsce Ewelina Jarawka z PP nr 3 w Zawadzkiem
 • II miejsce Agata Szczotka z PP w Kielczy
 • III miejsce Magda Garmulewicz z PP nr 3 w Zawadzkiem

Wyróżnienia otrzymały: Karolina Kusz z PP nr 2 w Zawadzkiem oraz Wiktoria Zientek z Akademii Przedszkolaka w Żędowicach.

Kategoria - uczniowie kl. I-III:

 • I miejsce Bartłomiej Szczotka z PSP w Kielczy
 • II miejsce Marta Nikratowicz z PSP w Jemielnicy
 • III miejsce Dominika Baryga z PSP nr 1 w Kolonowskiem

Wyróżnione zostały: Laura Kałuża z PSP Zawadzkiem i Kinga Gładki z PSP w Jemielnicy.

Kategoria - uczniowie kl. IV-VI:

 • I miejsce Anna Nawrot z PSP w Zawadzkiem
 • II miejsce Lena Świerczok z PSP nr 1 w Kolonowskiem
 • III miejsce Karolina Szłapka z PSP w Zawadzkiem

Wyróżnione zostały: Martyna Brol z PSP w Żędowicach i Martyna Skorzycka z PSP w Zawadzkiem

Kategoria - uczniowie kl. VII-VIII i szkół ponadpodstawowych:

 • I miejsce otrzymała Magdalena Kopyto z NSP w Bzinicy Starej
 • II miejsce Martyna Klyssek z PSP w Żędowicach
 • III miejsce Hanna Płoszewska z PSP w Żędowicach

Wyróżnione zostały: Marta Kolibaba z PSP w Zawadzkiem i Lena Zientek z PSP w Żędowicach

Konkurs wzbogaciła prezentacja multimedialna o tematyce przyrodniczej przygotowana przez Panią Jolantę Zajączkowską, nauczycielkę przyrody z PSP Zawadzkie oraz jej męża. Czas oczekiwania na wyniki  skrócił występ utalentowanej Leny Zientek, uczennicy z PSP w Żędowicach, która kształci się wokalnie pod kierunkiem Pani Małgorzaty Rabickiej. Nagrody w konkursie ufundowało Nadleśnictwo Zawadzkie. Ogromne podziękowania należą się zaangażowanej grupie nauczycieli z PSP w Zawadzkiem, Zarządowi TPL, opiekunom grup i wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie i organizację konkursu.