Lista aktualności Lista aktualności

Wystawa Twórczości Arkadiusza Mańczyka

22 marca w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie otwarto wystawę prac Arkadiusza Mańczyka, leśnika pracującego w Nadleśnictwie Zawadzkie "Ptaki Naszych Lasów".

Stylowe wnętrza w Zamkowej Oficynie wypełniły się obrazami olejnymi, akwarelami oraz rzeźbami. Inspiracją dla artysty jest las, jego piękno, bogactwo i różnorodność. Zainteresowanie zwiedzających wystawę wzbudziły rzeźby ptaków, wykonane w masie plastycznej w ich naturalnych rozmiarach,  z zachowaniem wszystkich najdrobniejszych szczegółów.

Arkadiusz Mańczyk jest artystą – samoukiem. W 2012 roku uzyskał tytuł Twórcy Ludowego. Do jego największych osiągnięć artystycznych zaliczyć można:

  • Ogólnopolski  Przegląd Twórczości Amatorskiej Leśników OPTAL 2006 - I nagroda w kategorii rzeźba za pracę  „W puszczy” oraz wyróżnienie w kategorii malarstwo za pracę „Wicher w brzezinie” oraz „Początek jesieni”.
  • OPTAL 2009 – III nagroda w kategorii malarstwo za pracę „Na grobli”
  • OPTAL 2012 – III nagroda w kategorii rzeźba za tryptyk „W puszczy” oraz wyróżnienie w kategorii malarstwo
  • OPTAL 2015 – wyróżnienie w kategorii rzeźba za pracę „Drzewo życia”

 

Kolekcja, zaprezentowana w Gołuchowie to efekt trzech lat pracy leśnika. Część modeli, głównie ptaków, wykorzystywanych jest podczas zajęć edukacyjnych prowadzonych przez pracowników nadleśnictwa. Arek jest również autorem statuetek Złotej Wilgi – nagrody głównej w Przeglądzie Piosenki Leśno-Przyrodniczej, organizowanym corocznie w czerwcu przez Nadleśnictwo Zawadzkie.

Wystawę „Ptaki naszych lasów w twórczości Arkadiusza Mańczyka”  można oglądać do 10 czerwca w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie.

W imieniu autora serdecznie zapraszamy.